חברת Acer תייצר גם כרטיסי מסך של NVIDIA ו-AMD

חברת Acer נכנסה לראשונה לתחום כרטיסי המסך לפני מספר חודשים עם ה-Arc A770 של אינטל (Intel). מאז, צצו שמועות כי Acer תייצר גם כרטיסי מסך AMD והיום אנחנו מקבלים סוף סוף מידע רשמי בנושא.

סרטון חדש של Gamers Nexus שעולה בסמוך לכנס Computex 2023 מאשר כי Acer תייצר גם כרטיסי מסך High End של NVIDIA ו-AMD. הכניסה של Acer לתחום כרטיסי המסך מגיעה קצת אחרי היציאה הרשמית של EVGA מהתחום.

לא מעט אנשים אומרים כי Acer רוצה לקחת את מקומה של EVGA ומהפרטים שיש לנו עד כה זה בהחלט נראה הכיוון שלה. דגם ה-Predator ARC A770 BiFrost שסיקרנו כאן הציג קירור לא שגרתי המשלב מאוורר ״רגיל״ ומאוורר Blower ביחד.

הסרטון של Gamers Nexus חושף כי גם ה-RTX 4090 של Acer יהיה לא שגרתי. בסרטון ניתן לראות כי ה-RTX 4090 של Acer יגיע עם קירור נוזלי שהרדיאטור שלו מובנה בתוך כרטיס המסך עצמו. נזכיר כי כל כרטיסי המסך האחרים בשוק עם קירור מים מגיעים עם רדיאטור חיצוני המחובר לכרטיס המסך עם צינורות.

בנוסף ל-RTX 4090, ניתן היה לראות בסרטון גם כרטיס מסך של AMD שלצערנו לא דיברו עליו יותר מידי. כל הידוע לנו הוא כי בהתחשב בגודל של הקירור שלו ובחיבורי החשמל (שני חיבורי 8pin), מדובר בדגם High End בסגנון ה-RX 7900XT.

לדברי Acer, מדובר בגרסאות פיתוח של כרטיסי המסך וכי נכון לכרגע אין צפי להגעה שלהם לשוק. יחד עם זאת, חשיפת הדגמים בערוץ היוטיוב הפופולרי Gamers Nexus ללא ספק מאותת גם לקהל הגיימרים וגם ליצרניות כרטיסי המסך האחרות כי Acer הולכת להיכנס לתחום והיא תנסה ללכת על כל הקופה.

אין ספק ש-EVGA השאירה חלל בתחום כרטיסי המסך. ל-Acer יהיה קשה לזכות בתדמית האייקונית של EVGA אך אין ספק שהיא עושה לא מעט צעדים בכיוון הנכון. כבר מהרגע הראשון Acer הבהירה כי היא לא הולכת להיות עוד יצרנית כרטיסי מסך שגרתית.

הקירורים החדשים (והיצירתיים) בשילוב העיצובים שלהם בהחלט מושכים את העין ומעוררים לא מעט עניין בתעשיית כרטיסי המסך. הכניסה של Acer לתחום הזה לא הייתה צפויה בכלל אך מהרגע שהיא נחשפה, Acer ממשיכה להפתיע.

מעוניינים במחשב חדש? מוזמנים להתייעץ בקבוצת הפייסבוק שלנו כאן

תגובות פייסבוק
מוזמנים להצטרף לערוץ שלנו PlonterTV

אודות טוני מלינקוביץ'

העורך הראשי של האתר ומתכנת בזמני הפנוי.

ממליצים לכם

TSMC hq

חברת TSMC צפויה להעלות מחירים ב-2025

המושג הכי חם בעולם הטכנולוגי הוא AI. כשברקע הביקוש למודלי ומוצרי AI הולך וגובר, עולה …

דילוג לתוכן