אנשים מדווחים על מעבדי Ryzen 7000X3D נשרפים

זה מאוד נדיר לראות מעבד ולוח אם חדשים שנשרפים. מעבדים ולוחות אם מודרניים מצוידים בשורה של הגנות חומרתיות ותוכנתיות השומרות על המעבד במתחים, זרמים וטמפ׳ תקינות. יחד עם זאת, באג בפיתוח והייצור עלול לעקוף את המנגנונים האלה.

מספר משתמשים בפורום הפופולרי Reddit ואפילו האוברקלוקר המפורסם der8auer מדווחים על מעבדי Ryzen 7000X3D שנשרפים – לפעמים אפילו כשהמחשב עדיין בתוך ה-BIOS. המקרה הראשון דווח לפני מספר שבועות על ידי der8auer שקיבל מעבד לסיקור טרם הגעתו לחנויות.

כעת, עם הגעת המעבדים לשוק התחילו לעלות לרשת דיווחים על מקרים נוספים ונראה שמדובר בבעיה חריגה. בשלב הזה עדיין לא נאסף מספיק מידע מהאנשים שרכשו את המעבדים המדוברים אך בינתיים נראה כי רוב ואולי אפילו כל המעבדים נשרפו באותה הנקודה וכי מקור הבעיה הוא ברמת ה-BIOS.

באתר Tom’s Hardware משערים כי לוחות האם מנסים לבצע אוברקלוקינג אוטומטי למעבדים מעבר למגבלה החומרתית שלהם. כתוצאה מכך, נראה כי רכיב ה-3D V-Cache נשרף באזור ספציפי. חשוב כמובן לזכור כי עוד ייקח זמן עד שהמקור המדויק לכשל יתגלה. בימים אלה AMD ויצרניות לוחות האם אוספות מידע ומתחקרות את השגיאה.

נכון לכתיבת שורות אלו, המשתמשים שדיווחו על המעבדים השרופים השתמשו בלוחות אם של ASUS או MSI. במקביל, מספר אנשים בטוויטר מדווחים כי ASUS מחקה גרסאות BIOS מסוימות מהאתר שלה. סביר להניח כי ASUS מבצעת בקרת נזקים ומוחקת גרסאות בעייתיות על מנת שאנשים לא יורידו אותן ולא ישתמשו בהן.

כל הנותר כרגע הוא להמתין לתשובה רשמית מ-AMD ומיצרניות לוחות האם אודות התקלה. במידה ורכשתם מעבד מסדרת Ryzen 7000X3D, אנחנו ממליצים להתעדכן באתרי יצרניות לוחות האם ולחפש גרסאות BIOS עדכניות.

לרכישת מעבדי Zen4 לחצו כאן

מעוניינים במחשב חדש? מוזמנים להתייעץ בקבוצת הפייסבוק שלנו כאן

תגובות פייסבוק
מוזמנים להצטרף לערוץ שלנו PlonterTV

אודות טוני מלינקוביץ'

העורך הראשי של האתר ומתכנת בזמני הפנוי.

ממליצים לכם

AMD RDNA GPUs

שמועה: AMD מתכננת שינויים משמעותיים בכרטיסי המסך שלה

בשבועות האחרונים מספר מקורות ברשת מדווחים על שינוי כיוון בחטיבת כרטיסי המסך של AMD. לפי …

דילוג לתוכן