מיקרוסופט עובדת על תוכנה מובנית ב-Windows לשליטה על מוצרי RGB

נכון להיום קיימים כבר מספר תקנים של תאורת RGB וביניהם ה-AURA של אסוס (ASUS) וה-FUSION של Gigabyte. הבעיה עם התקנים האלה היא שכל אחד מהם דורש תוכנת שליטה אחרת ופעמים רבות לא ניתן לסנכרן בין אפקטי התאורה של מוצרים התומכים בתקנים שונים.

לגיימרים רבים מותקנות נכון להיום מספר תוכנות לשליטה על תאורת ה-RGB וזה מצב מסורבל ולא נוח. לעיתים תוכנות כאלו אף מתנגשות אחת עם השנייה או פוגעות בביצועי המחשב. זה מבלי להזכיר את הבאגים שקיימים בחלק מהתוכנות האלה.

נכון להיום קיימים כבר פרויקטים בקוד פתוח המאפשרים לשלוט בתאורת RGB של מוצרים הנתמכים בתקנים שונים. נכון להיום הפרוייקטים האלה עדיין לא הצליחו לצבור פופולריות והם לא תומכים בכל המוצרים והתקנים הקיימים כיום בשוק.

באחת מגרסאות הבדיקות האחרונות של Windows 11, משתמש ברשת שם לב לפונקציה חדשה – שליטה על תאורת RGB. בצילומי המסך שהמשתמש פרסם עולה כי הפונקציה החדשה בהגדרות של ה-Windows תאפשר לשלוט גם באפקטים וגם בבהירות של המוצרים השונים.

בשלב זה לא ברור מה רשימת התקנים המלאה שבהם הפונקציה הזו תתמוך אך סביר להניח כי מיקרוסופט ידאגו לתמיכה בכל התקנים העיקריים הנמצאים בשימוש כיום על ידי מוצרי חומרה ועל ידי ציוד היקפי.

נכון לכתיבת שורות אלה מיקרוסופט עדיין לא התייחסו באופן רשמי לפיצ׳ר המדובר ועל כן לא ברור מתי הוא יושק. אנחנו מקווים כי הפיצ׳ר הזה יגיע בקרוב.

מדובר בבשורה די משמעותית עבור גיימרים רבים שכעת יוכלו לשלוט בתאורה של כל המוצרים והציוד שלהם ישירות ממערכת ההפעלה ממקום אחד ובלי להתקין מספר תוכנות שונות.

מעוניינים במחשב חדש? מוזמנים להתייעץ בקבוצת הפייסבוק שלנו כאן

תגובות פייסבוק
מוזמנים להצטרף לערוץ שלנו PlonterTV

אודות טוני מלינקוביץ'

העורך הראשי של האתר ומתכנת בזמני הפנוי.

ממליצים לכם

TSMC hq

חברת TSMC צפויה להעלות מחירים ב-2025

המושג הכי חם בעולם הטכנולוגי הוא AI. כשברקע הביקוש למודלי ומוצרי AI הולך וגובר, עולה …

דילוג לתוכן