מעבד מסדרת Ryzen Threadripper 7000 הודלף לרשת

חברת AMD השיקה במהלך חודש ספטמבר האחרון (2022) את ארכיטקטורת המעבדים Zen4 לצד סדרת מעבדי המיינסטריים Ryzen 7000. קצת אחרי השקת מעבדי המיינסטרים, כבר החלו להגיע ההדלפות והשמועות אודות סדרת מעבדי HEDT המבוססת על ארכיטקטורת Zen4 וכעת הודלף פרט חדש ומרשים במיוחד.

סדרת ה-HEDT החדשה תקרא Ryzen Threadripper 7000 ושם הקוד שלה הוא Storm Peak. בעוד שבשנים האחרונות סגמנט ה-HEDT לא ראה השקות מעבדים רבות, הוא מתחיל לצבור תאוצה מחדש והפעם עם מעבדים מרשימים במיוחד שעד לא מזמן נראו דמיוניים.

ההדלפה החדשה שמגיעה דרך חשבון טוויטר (Twitter) בשם Bench Leaks חושפת מעבד Threadripper 7000 המגיע עם 96 ליבות ו-192 תהליכונים (Threads). מדובר בכמות ליבות מרשימה במיוחד שנכון להיום קיימת אך ורק בדגם אחד של מעבד שרתים של AMD מסדרת Epyc 9004.

AMD-TR-7000
מתוך ההדלפה. קרדיט: VideoCardz

לצערנו ההדלפה לא חושפת מה יהיה השם המסחרי של המעבד המדובר ובשלב זה גם לא נחשפו פרטיים טכניים רבים. ממה שידוע לנו כרגע, AMD עובדת על שני מעבדי Threadripper עם 96 ליבות, האחד עם תדר בסיס של 2.0Ghz והשני עם תדר בסיס של 2.1Ghz. חשוב לזכור כי ייתכן ורק אחד משני הדגמים המדוברים יגיעו לשוק.

באופן מעניין המעבד המדובר תועד באתר בשם einstein11.aei.uni-hannover.de כאשר הוא מריץ משימות חישוביות מורכבות וכבדות. הדבר מעיד כי סדרת Threadripper 7000 נמצאת כבר בשלבי הפיתוח המתקדמים. ייתכן והייצור ההמוני יתחיל עוד לפני סוף השנה וייתכן והוא יתחיל כבר בימים הקרובים. לכל מקרה, סביר להניח ש-AMD לא תשיק את סדרת המעבדים הזו לפני 2023 וייתכן מאוד כי היא תבחר לבצע את ההשקה במרץ 2023 – שנה לאחר השקת סדרת Threadripper 5000.

נכון לרגע הכנת הכתבה AMD כמובן עדיין לא אישרה אף פרט אודות המעבדים בסדרת Ryzen Threadripper 7000. כמו כן, חשוב לזכור כי תחום ה-HEDT קטן מאוד בשנים האחרונות ועל כן ייתכן וזמינות המלאי של סדרת Threadripper 7000 תהיה מצומצמת ואולי אפילו תוגבל ליצרניות OEM בלבד. AMD כבר עשתה מהלכים דומים לזה בעבר.

עבור אינטל מדובר בכאב ראש קטן. נזכיר כי מעבדי הדגל הנוכחיים שלה לשרתים מגיעים עם מקסימום של 56 ליבות "בלבד". כמעט מחצית מכמות הליבות במעבד ה-HEDT החדש של AMD שדלף לרשת. AMD ממשיכה להוביל בכל הנוגע לכמות הליבות והיא מציגה הישגים מרשימים במיוחד.

לרכישת מעבדי Zen4 לחצו כאן

מעוניינים במחשב חדש? מוזמנים להתייעץ בקבוצת הפייסבוק שלנו כאן

תגובות פייסבוק
מוזמנים להצטרף לערוץ שלנו PlonterTV

אודות טוני מלינקוביץ'

העורך הראשי של האתר ומתכנת בזמני הפנוי.

ממליצים לכם

חברת TSMC תגבה מחיר גבוה יותר לשבבים שייוצרו בארה"ב ואירופה

בשנים האחרונות האיחוד האירופי וארה"ב מזרימים עשרות מיליארדי דולרים ליצרניות השבבים המובילות מהמזרח במטרה לעודד …

דילוג לתוכן