ראש חטיבת כרטיסי המסך של אינטל: "אנחנו מתכננים לספק מיליוני כרטיסי מסך לגיימרים בכל שנה"

ב-27 לינואר השנה (2022), אתר חדשות הגיימינג הפופולרי PCGamer פנה במכתב פתוח למנכ"ל אינטל (Intel) ובו האתר ביקש מאינטל עזרה בפתרון משבר כרטיסי המסך. המכתב המדובר מגיע על רקע המחסור המתמשך בכרטיסי מסך שהחל ב-2020 וגורם לעליות מחירים עצומות ולהיצע מלאי נמוך במיוחד.

ימים בודדים לאחר פרסום המכתב, הוא זכה להתייחסות משני אנשי מפתח בולטים באינטל: ראג'ה קודורי העומד בראש חטיבת כרטיסי המסך של אינטל וכן גם ממנכ"ל אינטל פט גלסינגר. בציוץ בטוויטר קודורי ציין כי הוא מבין את גודל המשבר בתחום כרטיסי המסך וכי אינטל עובדת קשה על תוכניות הנדסיות ועסקיות שיאפשרו לספק מיליוני כרטיסי מסך בשנה. מנכ"ל אינטל בחר למסור תגובה קצרה יותר ורשם כי הוא מסכים עם קודורי וכי הם עובדים על זה.

על פי ההערכות והמידע שאינטל פרסמה עד כה, היא ככל הנראה סיימה את שלב פיתוח החומרה וכעת היא עובדת על ייצור מלאי גדול להשקה ועל דרייברים. כמו כן, החלו לעלות לרשת מבחני ביצועים לדגמים כמו ה-Arc A370M המהווה דגם מוחלש למחשבים ניידים.

כמו כן, במבחן ביצועים שעלה למאגר של SiSoftware נצפה אחד מדגמי Arc Alchemist למחשבים נייחים כאשר הוא משיג ביצועים הדומים לאלו של ה-RTX 3070Ti. מדובר למעשה במבחן הביצועים הראשון שדלף לרשת המציג את מלוא הפוטנציאל של סדרת Intel Arc. הדבר גם מעיד כי כרטיסי המסך כבר כמעט מוכנים להשקה עולמית שצפויה להתרחש ממש בחודשים הקרובים.

באופן מעניין קצת לאחר CES 2022 אינטל מחכה את האזכורים להשקה ברבעון הראשון של 2022 מה שלא ממש מעודד את קהל הגיימרים שמחכה כבר למעלה משנה לסיום המשבר בתחום כרטיסי המסך. בשלב זה לא ברור מדוע אינטל הורידה את ההבטחה להשקה ברבעון הראשון של 2022 ואנחנו מקווים כי היא כן תצליח לעמוד בלוח הזמנים שהציבה לעצמה.

חשוב לציין כי בעוד שאינטל מבטיחה להביא לידי הגיימרים מיליוני כרטיסי מסך בשנה, קודורי אישר בעבר כי כרטיסי המסך יגיעו ללא חסמי כרייה מובנים. הדבר אומר כי במקרים רבים גיימרים יצטרכו "להתחרות" מול כורי המטבעות שקונים עשרות רבות ואף מאות כרטיסי מסך מהחנויות והיבואנים ברחבי העולם.

מעוניינים במחשב חדש? מוזמנים להתייעץ בקבוצת הפייסבוק שלנו כאן

תגובות פייסבוק
מוזמנים להצטרף לערוץ שלנו PlonterTV

אודות טוני מלינקוביץ'

העורך הראשי של האתר ומתכנת בזמני הפנוי.

ממליצים לכם

חברת TSMC תגבה מחיר גבוה יותר לשבבים שייוצרו בארה"ב ואירופה

בשנים האחרונות האיחוד האירופי וארה"ב מזרימים עשרות מיליארדי דולרים ליצרניות השבבים המובילות מהמזרח במטרה לעודד …

דילוג לתוכן