הסיקור המלא למחשב ה-NVISEN

קיבלנו לידינו צעצוע מעניין. מחשב נוק (NUC) "סיני" מדגם NVISEN עם Intel Core i9-8950HK – מעבד עם 6 ליבות ו-12 תהליכונים, עם תדר סביר, לכאורה. מחשב זה מצויד בכרטיס הגרפי NVIDIA GeForce GTX1650 שכמובן מובנה בתוכו.

המידות של ה-NVISEN הן 20X22X4 ס"מ בלבד כאשר החלק הקדמי מוקדש כולו לכפתור ההדלקה. מדובר במחשב קטן במיוחד שאפשר למקם בקלות גם בעמדות צפופות. בחלקו האחורי של ה-NVISEN יש ארבע כניסות USB 3.0, שתי כניסות USB 2.0, כניסת USB TYPE C עם TB אחת, יציאת HDMI, יציאת DP, שקע לאוזניות/מיקרופון, שקע לרשת (RJ45) וחיבור חשמל. סך הכל מדובר בחיבוריות סטנדרטית שתספיק לרוב המוחלט של המשתמשים.

הגוף של ה-NVISEN עשוי מפלסטיק, כאשר בצדדיו יש פתחי איוורר ומלמעלה יש תאורת לדים אדומים מצועצעים. ה-NVISEN נראה סך הכל בסדר והוא שומר על המאפיינים של מחשבי ה-Mini PC עם עיצוב סופר קומפקטי. התאורה האדומה בהחלט מעניקה לו מראה מעט "גיימרי".

 

הרצנו כמה בדיקות כדי לנסות לאמוד עד כמה שווה הוא. כמחשב מיני בעל יכולות גרפיות די מינימליות, הוא מצליח לסחוב בצורה סבירה. יחד עם זאת, ה-NVISEN מתקשה להתחרות באמת במחשב נייח עם נתונים "דומים" (i5-10400 + GTX 1650).

תחת בדיקת AIDA64 היוצרת מאמץ לאורך זמן, המעבד הגיע לתדר של 4.7 ג'יגה הרץ במקסימום, אבל החזיק שם למשך כמה שניות בלבד, עד שהטמפ' הגבילה אותו לתדר של 2.8 ג'יגה הרץ בלבד. הטמפ' המקסימלית שתועדה למעבד היתה 93 מעלות צלס'. בהחלט לא סימפטי יותר מדי אך עדיין בגבול התקין העליון.

מבחינת הכרטיס הגרפי המובנה, המצב קצת יותר טוב, אפשר להגיד. הרצנו את תוכנת המאמץ Furmark והגענו לטמפרטורה מקסימלית של 58 מעלות צלס' במקסימום. יחד עם זאת, כרטיס המסך הפיק רק 44FPS – לא מרשים יותר מדי. מצד אחד כרטיס המסך לא מתחמם יותר מידי אך מצד שני הוא גם לא נותן ביצועים "מטורפים".

כמו כן, הרצנו גם כמה משחקים והביצועים היו די צולעים וסבירים למדי ברזולוציית FHD על הגדרות בינוניות או נמוכות.

לסיכום, אם מישהו מחפש נוק עם קצת יותר כוח גרפי, זה יכול להיות פתרון מעניין. כל עוד לא מעמיסים עליו יותר מדי. יהיה מעניין להחליף את הקירור שהגיע איתו במשהו רציני יותר ולראות איך הביצועים יושפעו מזה. נראה כי מדובר בפתרון נחמד לאנשים שמחפשים מחשב נייח קטן מימדים שישמש בעיקרו לגלישה באינטרנט אך יוכל גם להריץ משחקים קלים כמו Minecraft למשל.

לרכישת ה-NVISEN לחצו כאן

נספחים – צילומים מתוך מבחני הביצועים

ה-Throttling של כ-30% מעיד על קירור לא מספק עבור המעבד.

1079CB שקולות בערך לניקוד של Intel i3 10320 במבחן הזה.

תגובות פייסבוק
מוזמנים להצטרף לערוץ שלנו PlonterTV

אודות אדם לב ארי

עובד בפלונטר מאז תחילת 2016 כטכנאי במעבדה וכיד ימינו של יריב נחשון, הבוס, בתחום השיווק ופניית לקוחות.

ממליצים לכם

השוואה בין 3060, 3060TI ו-6600XT

לקחנו שלושה כרטיסים לבדיקה: Galax 3060TI Gigabyte 3060 XFX 6600XT הרצנו את הכרטיסים בכמה בדיקות: …

דילוג לתוכן