שמועה: ייתכן וסדרת RTX 30 Mobile תושק בתחילת 2021

נכון לרגע כתיבת הכתבה, סדרת RTX 30 עדיין לא הושקה במלואה כאשר ה-RTX 3070 יושק בימים הקרובים ואילו עדיין אין תאריכי השקה ל-RTX 3060 ולדגמים נוספים אשר אולי יצוצו בהמשך. אי אפשר שלא לדבר גם על המחסור (המכוון?) הקיים בשוק. רשימות ההמתנה לכרטיסי מסך מסדרת RTX 30 הן ארוכות במיוחד והמלאי מאוד מצומצם. במקביל, החלו לצוץ שמועות ברשת אודות השקה אפשרית של דגמי RTX 30 למחשבים ניידים.

המידע החדש מגיע מכמה מקורות ברשת ואלו חושפים טבלת הזמנות של יצרנית מחשבים ניידים. בטבלה ניתן לראות באופן מפתיע כי לא קיימות גרסאות Max-P ל-RTX 3080 ול-RTX 3070. אחד הדברים היותר מוזרים בטבלה הוא דווקא המעבדים שאותה היצרנית בחרה שכן במקביל להשקת המחשבים הניידים סדרת Tiger Lake H כבר אמורה להיות בשוק.

rtx 30 mobile table leaked photo
הטבלה שהודלפה. קרדיט: AleaNs

בטבלה נחשף גם ה-RTX 3060 בגרסת Max-P ובגרסת Max-Q. נזכיר כי ה-RTX 3060 עדיין לא הושק למחשבים הנייחים אך נראה כי הוא כבר מוכן להשקה גם למחשבים הנייחים וגם למחשבים הניידים. על פי ההערכות, ה-RTX 3060 צפוי להעניק קפיצת ביצועים משמעותית למחשבי ה-Mid Range הניידים.

המחשבים הניידים עם RTX 30 Mobile אמורים להגיע לשוק במקביל למעבדי ה-Tiger Lake H של אינטל אשר צפויים להביא שיפור די משמעותי ביחס ל-Comet Lake H. הבחירה במעבדי דור 10 עשויה להעיד על מחסור במעבדי Tiger Lake H, או לחילופין ייתכן ואינטל תצייד את מעבדי ה-Tiger Lake H בכרטיס גרפי חזק אשר יוכל לספק ביצועים טובים בגיימינג.

על פי השמועות בתעשייה אנבידיה תשיק את סדרת RTX 30 Mobile כבר בתחילת שנת 2021, אולי אפילו במסגרת תערוכת CES 2021 כאשר המחשבים הניידים יגיעו רק בהמשך השנה. בין אם השמועות נכונות או לא, סדרת RTX 30 Mobile צפויה להעניק קפיצת ביצועים חשובה ומשמעותית למחשבים הניידים כאשר ישנו סימן שאלה גדול אודות המלאי שלהם.

לרכישת כרטיסי מסך מסדרת RTX 30 לחצו כאן

מקור

תגובות פייסבוק
מוזמנים להצטרף לערוץ שלנו PlonterTV

אודות טוני מלינקוביץ'

העורך הראשי של האתר ומתכנת בזמני הפנוי.

ממליצים לכם

AMD 3D V-Cache Chip render

חברת AMD מכינה שינויים לטכנולוגית 3D V-Cache במעבדי Zen5

סדרת המעבדים Ryzen 9000 המבוססת על ארכיטקטורת Zen5 הושקה לפני שבועות ספורים בכנס Computex 2024. …

דילוג לתוכן