אנבידיה מביאה את בשורת ה-RTX לפורטנייט

חברת NVIDIA וענקית הגיימינג Epic Games הודיעו היום כי Fortnite, גולת הכותרת של משחקי-קרבות מרובי-משתתפים ותופעה תרבותית בפני עצמה עם יותר מ -350 מיליון שחקנים, תשלב מעתה טכנולוגיה של מעקב קרני-אור בזמן אמת (Real-Time Ray Tracing), טכנולוגית NVIDIA DLSS מבוססת בינה מלאכותית, וטכנולוגיות פורצות דרך נוספות שיהפכו את המשחק למרהיב ומהיר יותר.

החידושים בפורטנייט הוכרזו במסגרת אירוע מיוחד של GeForce בו חשף מנכ"ל ומייסד אנבידיה ג'נסן הואנג את סדרת המעבדים הגרפיים GeForce RTX 30 .

"Epic Games הופכת את פורטנייט, שהוא כבר תופעה של תרבות הפופ, לתצוגת-תכלית לאופן בו הטכנולוגיה תשפר את עולם משחקי המחשב התחרותיים", אמר מאט וובלינג (Wuebbling), סמנכ"ל השיווק העולמי של GeForce באנבידיה. "שחקני פורטנייט ייחשפו לעולם חדש של גרפיקה מרהיבה באמצעות דור מתקדם של מעקב קרני-אור. הם ייהנו מחוויית משחק מהירה יותר על-ידי שימוש בטכנולוגית NVIDIA DLSS המבוססת בינה מלאכותית ומספקת קצב פריימים מואץ, וחבילת הטכנולוגיה NVIDIA Reflex , אשר פותחה במיוחד לתחום ה-esports, ומספקת זמן שיהוי נמוך במיוחד.

המעבדים הגרפיים של NVIDIA RTX הם היחידים בשוק כיום התומכים בחומרה למעקב קרני-אור ובינה מלאכותית. גיימרים יוכלו ליהנות מתכונות אלה בכל מצבי המשחק בפורטנייט, כמו גם במפת Creative mode חדשה הנקראת RTX Treasure Run, שתוכננה במיוחד כדי להדגיש את טכנולוגית מעקב קרני-האור.

"סדרת כרטיסי המסך GeForce RTX 30 היא עדות למחויבות של אנבידיה להמשך שיפור טכנולוגיות של מעקב קרני-אור ובינה מלאכותית". "הדור השני של מעקב קרני-האור, השימוש החדשני בבינה מלאכותית עם DLSS והגברת ביצועי הליבה הופכים את סדרתGeForce RTX 30  לשחקן-מפתח של טכנולוגיה לגרפיקה במשחקים".

מרקוס וואסמר (Wassmer), מנהל ההנדסה של חטיבת הגרפיקה ב-Epic Games

מעקב קרניאור מגיע לפורטנייט

פורטנייט תוסיף ארבע תכונות של מעקב קרני-אור לחוויית משחק סוחפת יותר:

  • השתקפויות-אור המשחזרות את האופן בו האור משתקף על משטחים מבריקים ומתכתיים, כולל מראות טבעיות חלקות כמו זכוכית, חלון ומשטחים מחוספסים יותר כמו מתכת מוברשת.
  • מעקב אחר צללים המציג עיצוב מדויק של הצללות על משטחים רבים, תוך שיפור תצוגת פרטי השטח והמרקם, ותיקון בעיות הקשורות לטכניקות הצללה מסורתיות.
  • תאורת סביבה מבוססת מעקב קרני-אור, המחשבת ביתר דיוק את התאורה של העולם החיצוני, מאירה את הסביבה והדמויות בפורטנייט בבהירות ודיוק חסרי תקדים ובאופן הנאמן למציאות.
  • שבירת קרני האור במקום בו חפצים או משטחים נפגשים, תוך יצירת צללים עדינים המדגישים גם את הפרטים הקטנים ביותר שעל גבי השטח.

כל יישומי מעקב קרני-האור הללו מעניקים חוויית משחק מציאותית ברמה חדשה לכל אפשרויות המשחק של פורטנייט: באטל רויאל, מצב קריאייטיב ומצב Save the World.

שיפור ביצועים ואיכות תמונה באמצעות בינה מלאכותית בפורטנייט

טכנולוגיית NVIDIA DLSS, המבוססת בינה מלאכותית ומונעת על-ידי RTX Tensor Cores , היא יישום למידה עמוקה (Deep Learning) על בסיס רשת-נוירונית המגבירה את קצב הפריימים ומייצרת תמונות מרהיבות וחדות במשחקים. הטכנולוגיה מאפשרת לגיימרים למקסם את הגדרות האיכות של המשחק ולהגדיל את רזולוציית התצוגה.

טכנולוגיית NVIDIA Reflex מגיעה לפורטנייט

פורטנייט הוא אחד המשחקים הראשונים שתומכים ב-NVIDIA Reflex, המודד ומפחית את זמן השיהוי של המערכת. Reflex מאפשר לגיימרים לשפר את תגובתיות המשחק, לדייק את הכיוון למטרה ולכוונן את המערכת שלהם לקרב.

"טכנולוגיית NVIDIA Reflex מציידת מפתחים בתכונות חדשות כדי למזער את השיהוי במשחקים. אנו רואים מהירות תגובה מעולה ושליטה בשחקנים כאשר פורטנייט פועלת על סדרת כרטיסי המסך GeForce RTX 30", אמר ניק פנווארדן (Penwarden), סגן נשיא להנדסה ב-Epic Games.

זמן השיהוי של המערכת הוא הזמן שלוקח לפעולות של שחקן להופיע כפיקסלים על הצג ומהווה אמת מידה לחוויית המשחק. במשחקים כמו פורטנייט, NVIDIA Reflex מפחיתה באופן דינמי את השיהוי של המערכת בשיעור של עד 42% במשימות העיבוד של ה- GPU.

משימה חדשה בפורטנייט: RTX Treasure Run Map מדגישה את התכונות החדשות

אנבידיה ו-Epic Games שיתפו פעולה עם יוצרי פורטנייט המובילים כדי ליצור את מפת RTX Treasure Run החדשה, שמדגישה את הטכנולוגיות החדשות שנוספו למשחק. השחקנים ממוקמים בכניסה למוזיאון, שם מוטלת עליהם משימה מאתגרת של ציד אוצרות, המדגישה את האפקטים השונים של מעקב קרני-האור.

בדרך יכולים השחקנים לחקור אולם מראות, טירה מימי הביניים, לטפס על פסל ענק ולחקור בתוך מעבדה זעירה כדי לחשוף את האוצרות במינימום זמן. RTX Treasure Run יגיע בקרוב לחלק 2 של פורטנייט – עונה 4 עבור שחקני PC ויהפוך את המשחק לספינת הדגל של טכנולוגיות הדור הבא בגיימינג.

תגובות פייסבוק
מוזמנים להצטרף לערוץ שלנו PlonterTV

אודות טוני מלינקוביץ'

העורך הראשי של האתר ומתכנת בזמני הפנוי.

ממליצים לכם

לא רק מעבדים: אינטל חושפת שלל פיתוחים בכנס המפתחים השנתי שלה

אינטל (Intel) חשפה בכנס המפתחים השנתי שלה בארה"ב את מעבדי Meteor Lake אשר מביאים עימם …

דילוג לתוכן