מבחני ביצועים ראשונים לכרטיסי המסך של Intel Tiger Lake צצים ברשת

זו לא הפעם הראשונה שאנחנו כותבים על ארכיטקטורת Tiger Lake של אינטל ועל כרטיסי המסך מסדרת Intel Xe. הכתבה הזו כנראה גם רחוקה מלהיות האחרונה שנכין אודות שתי סדרות המוצרים הללו. אם להסתכל על היסטוריית הכתבות שהכנו בנושא, ניתן לראות שעם הזמן המידע העומד לרשותנו הופך ליותר ויותר מוצק וממשי ופחות מידע תאורטי.

אם בעבר דיברנו בעיקר על אזכורים של Tiger Lake ו-Xe בתוך מסמכים ודרייברים, עברנו לדבר על הביצועים שלהם. בכתבה כאן אף קיבלנו הצצה רשמית מבית אינטל לביצועי הגרפיקה של Tiger Lake ו-Xe שהציגו שיפור וקפיצת ביצועים משמעותית ביחס למעבדים וכרטיסי המסך של אינטל הנמצאים היום בשוק.

כעת, המדליפים הידועים TUM_APISAK ו-_rogame מפרסמים מספר ציוצים בחשבונות הטוויטר (Twitter) שלהם ובהם השוואת ביצועים בין מעבדי Tiger Lake המשלבים כרטיסי מסך מסדרת Xe לבין ה-MX350 של NVIDIA, הנחשב לכרטיס מסך מוזל למחשבים ניידים. מבחן הביצועים עצמו מגיע ממאגר המידע של Geekbench 4.0, אם לדייק ממבחן הביצועים המתמקד במשימות שונות הקשורות ל-OpenCL.

intel tiger lake vs mx350
צילום מסך מתוך מבחן הביצועים. קרדיט: _rogame.

 

ממבחן הביצועים עולה כי הביצועים הגרפיים של מעבד ה-i7-1165G7 משתווים לביצועים של ה-MX350 של NVIDIA. מדובר בבשורה משמעותית עבור אינטל שכן במשך שנים רבות היכולות הגרפיות של המעבדים שלה נשארו מאחור ביחס לסטנדרט והדרישה בשוק הגיימרים ויוצרי התוכן.

עוד חשוב לזכור כי ה-i7-1165G7 עדיין לא הושק באופן ועל כן, עד להשקה הביצועים שלו יכולים להשתפר עוד יותר הודות לעדכוני דרייברים. בנוסף לכך, _rogame טוען כי הוא ראה תוצאות צמודות ל-MX350 ול-i7-1165G7 גם במבחני הביצועים המפורסמים של 3DMark אך בשלב זה אין לנו דרך לאמת את דבריו כך שיש לקחת את האמירה הזו בערבון מוגבל בלבד.

עבור הצרכן הסופי מדובר בבשורה משמעותית שכן במידה וה-i7-1165G7 אכן יספק ביצעים גרפיים הדומים לאלו של ה-MX350 הוא עשוי להיות חסכוני יותר בחשמל וכן גם לקחת פחות שטח בתוך הלפטופ ואולי אפילו להתחמם פחות. הדבר יאפשר לייצר מחשבים ניידים דקים במיוחד המפיקים ביצועים שאפילו מתאימים לגיימרים רבים.

במידה ואינטל תמשיך להציג קפיצות ביצועים משמעותיות, ייתכן מאוד ובדור הבא (דור 12) אנחנו נראה מעבדים בעלי יכולות גרפיות המשתוות לאלו של הגרסה המחולשת למחשבים ניידים של ה-GTX 1050Ti המפורסם.

תגובות פייסבוק
מוזמנים להצטרף לערוץ שלנו PlonterTV

אודות טוני מלינקוביץ'

העורך הראשי של האתר ומתכנת בזמני הפנוי.

ממליצים לכם

covid

עליית מחירים נוספת בדרך: הקורונה מתפרצת מחדש במזרח הרחוק

עד לא מזמן נראה היה שטייוואן וסין משתלטות על מצב התחלואה ומצליחות למגר את התפשטות …

דילוג לתוכן