בית / כללי / תקן HDMI 2.1 נחשף באופן רשמי
HDMI-2.1

תקן HDMI 2.1 נחשף באופן רשמי

טכנולוגית המסכים, הרזולוציות וקצבי הרענון הם דברים אשר מתפתחים ומשתדרגים כל הזמן ובהתאם לכך גם היכולות של מגוון הכבלים השונים.

 

והנה כל הטכנולוגית החדשות שהוא מציג:

  • רוחב פס של 48Gbps
  • תמיכה עד לרזולוציית 10K
  • טכנולוגיית VRR
  • טכנולוגיית QFT
  • טכנולוגיית ALLM


אמש נחשף באופן רשמי תקן HDMI 2.1 המשדרג את יכולותיו של ה-HDMI ואף מוסיף כמה תכונות שכולנו היינו שמחים לקבל. השיפור הראשון הוא תמיכה ברזולוצית 10K יחד עם קצב פריימים של עד 120FPS ואותו הדבר לגבי רזולוציית ה-4K, דבר שכמה וכמה גיימרים בעולם ישמחו מאוד לקבל. יחד עם תמיכה ברזולוציות הגבוהות הללו נוספה גם תמיכה בטכנולוגיית ה-High Dynamic Range או בקיצור HDR אשר נהיית די פופולרית בקרב חובבי הסרטים והגיימרים כאחד.
טכנולוגיה נוספת אשר ה-HDMI מקבל נקראת VRR אשר אותה רוב הגיימרים מאוד יעריכו. VRR הוא קיצור של Variable refresh rates. המטרה של ה-VRR היא עזרה במניעת Frame Tearing והקטנת ה-LAG וזמן התגובה במשחקים, קצת כמו טכנולוגית ה-Free sync וה-G-SYNC של AMD ו-Nvidia.

תכונה נוספת שגם אותה הגיימרים יאהבו נקראת Quick Frame Transport או בקיצור QFT אשר נועדה להפחית את זמן התגובה והדיליי בין כרטיס המסך למסך של המשתמש.
גם חובבי הסאונד מקבלים שדרוג ביכולת לסינכון האודיו-וידאו ומניעת גמגומים הודות לטכנולוגית ה-Auto Low Latency Mode י(ALLM) ובנוסף לכך אנו מקבלים תמיכה גם ב-eARC מה שמשפר את רוחב הפס המוקצב לאודיו מ-1 Mbps ל-38 Mbps.

את מגוון השיפורים הללו הצליחו לבצע בין היתר בעזרת הגדלת רוחב הפס הכולל של תקן ה-HDMI פי 2.6, מ-18Gbps עד ל-48Gbps. ללא ספק תקן ה-HDMI 2.1 מגיע לשוק יחד עם מחשבה רבה על העתיד ולא רק על ההווה. ייתכן ואף נמצא מתחרה ראוי מאוד ל-Display port המוכר והאהוב.

תגובות פייסבוק
מוזמנים להצטרף לערוץ שלנו PlonterTV

אודות טוני מלינקוביץ'

העורך הראשי של האתר ומתכנת בזמני הפנוי.

ממליצים לכם

video editing

מעבדים: היחס בין עלות לתועלת לגבי עריכת וידאו

בבואנו לרכוש מחשב חדש עבור עריכת וידאו, אנו מעוניינים למקסם את התועלת שלו. הרי לרוב …